دنیای مد سریع(Fast Fashion)

تاریخ خبر : ۱۳۹۳/۰۵/۳۰ --- کد خبر ۵۲

دنیای مدسریع(Fast Fashion)

تصورکنید شما یک تولید کننده پوشاک هستید که می خواهد تولیدات خودرا همسو با مدروز دنیا عرضه کند. بسیارکارمشکلی خواهید داشت...! تصورکنید که خواسته ها وسلایق مشتریان شما به یکباره و یک شبه  تغییرکند .همین باعث می گردد تاچرخه عمرمحصولات شما که با سختی ومشقت فراوانی طراحی وتولید شده به سرعت کوتاه شود.... به دنیای تغییرسریع مد(Fast Fashion) خوش آمدید!

اما شرکت هایی هستند که با استراتژی های هوشمندانه  واجرای منظم برنامه های خود توانسته اندبا تبدیل این تهدید به فرصت سهم بسزایی در بازار مد برای خود به ارمغان بیاورند.یکی از این شرکت ها زارا (ZARA) است که یک رهبر وپیشرو در این عرصه می باشد.

مزونها وخانه های مد سالیانه دهها هزار یورو تولیدات خودرا به مشتریان خود که اغلب آنها از طبقات بالای جامعه هستند به فروش می رسانند .این مزونها دوبار درسال طرح های خودرا به مشتریان ارایه می کنند. دراین روش دیگرامکان پاسخ دهی سریع به نیازهای جدید مشتریان وجود ندارد.اما همه چیز به سرعت درحال تغییر می باشد.از دهه های پیش شرکت هایی نظیر بنتون،H&M و زارا استراتژی مدسریع را طراحی واجرا کرده اند.آنهاتوانسته اند خانه های گرانقیمت مد را به  میان توده های عظیمی از مردم بیاورند و محصولاتی تولید کنند که مقرون به صرفه باشد.چرخه عمر این محصولات به جای اینکه درحدود 6 ماه  باشد تنها چند هفته بوده و جای خودرا به سرعت به طراحی های جدید می دهند واین به خاطر پاسخ دهی سریع به نیازهای مشتریان می باشد.درحالیکه این تغییرات سریع به نفع مصرف کنندگان ومشتریان می باشد اما تهدید جدی برای فروشندگان پوشاکی است که هنوز به صورت سنتی وقدیمی به عرضه محصولات خود می پردازند.زیرا چرخه عمر محصول از ماه به هفته ویاحتی  چندروز کاهش پیداکرده است.به عنوان مثال درسال 2006 تقاضا برای یک نوع پوشاک خاص به سرعت بالا رفت که باعث شد بسیاری ازخرده فروشان برای خرید انبوه آن اقدام نمایند درحالیکه تنها پس از گذشت چند هفته مقداربسیار زیادی از این محصول به دلیل فروکش کردن تب بازار وکاهش تقاضا روی دست صاحبان آن ماند.این موضوع یک پیام واضح دارد:اگرخواهان جذب مشتریان بیشتر هستید باید به طور منظم و سریع قفسه های فروشگاه خودرا به روز کنید!

شکل گیری یک ایده...

درسال 1965 جولیانو بنتون باهمکاری برادرش شروع به طراحی ژاکت های پشمی باطرحها ورنگهای مختلف نمودند.درابتدا آنها محصولات خودرا درفروشگاههای پوشاک در ایتالیا به فروش می رساندند.تا اینکه درسال 1968 اولین فروشگاه خودرا با نام تجاری بنتون درایتالیا افتتاح کردند. که به سرعت این عدد به دهها فروشگاه درسراسر ایتالیا رسید.آنها محصولات خودرا متناسب با آیین ها وسنت های هر منطقه طراحی و باقیمتی پایین تر از رقبا به بازار عرضه می کردند.زارا هم مانند بنتون با هدف تولید محصولات ارزان قیمت تر از محصولات مشابه فعالیت خود را درسال 1963 آغاز نمود وبا سرعت توانست فروشگاه های خودرا درسرتاسر اسپانیا بازگشایی نماید.این دوشرکت توانسته اند با پاسخ دهی سریع به نیازهای مشتریان خود محصولات خودرا درنمایندگی های سراسر دنیا نیز به فروش برسانند. بنتون تولیدات خودرا به صورت برون سپاری وپیمانکاری انجام می دهد که اغلب پیمانکاران آن از مدیران سابق بنتون بوده وتوانسته با تدوین استراتژی های خاص به سرعت سهم بسیاری را دربازار مدسریع به خوداختصاص دهد.این شرکت توانایی این رادارد که به سرعت دامنه محصولات خودرا تغییردهد ومحصول جدیدی را درمیانه های فصل روانه بازار نماید.زارا هم به عنوان یک شرکت پیشرو توانسته با طراحی یک شبکه تولید حساب شده و برون سپاری محصولات خود به سرعت به نیازهای مشتریان خود پاسخ داده و حضورپرقدرت دربازارهای جهانی داشته باشد.

منبع: http://bsr.london.edu

ترجمه:نویدعطارزاده

ارسال نظر
* نام شما:     ایمیل شما: (محرمانه)     تلفن شما: (محرمانه)     کد راتایپ کنید: تازه سازی
* پیام شما:
رتبه: بد            خوب