زارا در آستانه رسوایی دیگر

کمپانی زارا یکی از معروفترین برندهای تولید پوشاک اکنون در آستانه رسوایی بزرگ دیگری قرار گرفته است.اخیراً گزارشاتی مبنی بر وضع اسفناک کارخانجات تولیدی منسوب به این مجموعه در کشورهای آرژانتین وبولیوی منتشر گردیده که باعث خشم واعتراض بسیاری از مردم و سازمانهای حمایت از کودکان شده است.
طبق گزارشات،بیشتر در کارگاههای تولیدی این برند معروف در کشورهای آرژانتین و بولیوی مشغول به کار می باشند کودکان زیر 18 هستند که اغلب تا 16 ساعت درروز بدون استراحت مجبور به کار می باشند ونمی توانند بدون کسب اجازه محیط کارخودرا ترک نمایند. به گفته یکی از مقامات موسسه خیریه حقوق کارگری در بوینوس آیرس پایتخت آرژانتین این کودکان از 7 صبح تا 11 شب در سراسر هفته مجبور به کار می باشند. همینطور اغلب کارگاههای تولیدی منسوب به این شرکت در آرژانتین وبولیوی در جایی ثبت نشده اند و مردان وکودکان بسیاری در شرایط بسیار اسفباری مشغول به کار می باشند.
این دومین بار است که زارا به سوء استفاده از کودکان و بردداری متهم می شود. در سال گذشته گروهی دیگری از کارگران پرویی شناسایی شدند که در شرایط خطرناک و غیر بهداشتی در تولیدی های این کارخانه مشغول به کار بودند.
گفتنی است کمپانی زارا یکی از مشهورترین برندهای تولید پوشاک می باشد که در حدود 1540 فروشگاه و نمایندگی در سراسر جهان دارد.

ترجمه : نوید عطارزاده

                                                                                                                    با سپاس روابط عمومی تولیکا طرح
 

ارسال نظر
* نام شما:     ایمیل شما: (محرمانه)     تلفن شما: (محرمانه)     کد راتایپ کنید: تازه سازی
* پیام شما:
رتبه: بد            خوب