شش نكته براي خلق جذابيت فردي

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ --- کد خبر ۱۶۷

شش نكته براي خلق جذابيت فردي

هر فردي با تمايلات قوم گرايانه متولد مي شود، و در چند سال اول زندگي معيار او همان رويدادهايي است كه در اطراف او مي گذرد. و ديد او به زندگي همان ديد و معياری است كه به آن ديد دروني مي گوييم. بعضي از افراد اين ديد دروني را تا بزرگسالي حفظ مي كنند. اینچنین افراد كه همه چيز را با محوريت خود مي بينند هيچگاه نمي توانند ايجاد جاذبه كنند و افراد پرطرفداری باشند .افراد موفقی كه مي خواهند تأثير گذار باشند، دايره توجه و فعاليتهاي خود را به بيرون از خود گسترش مي دهند. به گونه اي از اتفاقات اطراف و شرايط ديگران آگاهند که گويي خود در آن شرايط قرار گرفته اند. آنچه آنها با اين عمل سعي در ايجاد و تقويت آن دارند كاريزما يا جاذبه فردي است. كاريزما قدرتي ناملموس است كه سبب مي شود افراد از شما پيروي كنند، در اطرافتان باشند و از شما تأثير و الگو بگيرند.

براي ايجاد كاريزما بايد موارد ذیل را در نظر بگيريد:

1. با اعتبار بالا عمل كنيد: افرادي كه در رفتار خود تناقض دارند و غير قابل پيش بيني هستند، ديگران را دفع مي كنند.  در مقابل افرادي كه در رفتار خود ثابت قدم هستند، ديگران را به سمت خود جذب مي كنند. براي جذب ديگران بايد صداقت داشته باشيد. در مورد اعتقاد خود با ديگران صحبت كنيد و شفاف باشيد و بر طبق آن عمل كنيد. در اين صورت آنقدر اعتبار اخلاقي داريد كه مورد احترام ديگران واقع شويد. جري اسپنس از بزرگترين وكلاي ايالات متحده امريكا مي گويد: اگر سخنراني قدرت سخن پردازي بالا داشته باشد، تيزهوش ترين فرد باشد، از روانشناسي سر در بياورد و از همه ابزارهای لازم بهره مند باشد ولي اعتبار نداشته باشد آنگاه بايد براي پليكانها سخنراني كند.

2. جذاب باشيد: براي ديگران جذاب باشيد. با شخص مقابل خود به گونه اي برخورد كنيد، گويا مهمترين شخصي است كه امروز ملاقات مي كنيد. به آنها لبخند بزنيد، نه يك لبخند كوتاه از روي اجبار بلكه يك لبخند جادويي که 2 يا 3 ثانيه ادامه داشته باشد. وقتي لبخند مي زنيد كمي به سمت طرف مقابل متمايل شويد و با خود بگوييد: "چقدر من به تو علاقه مندم. تو انسان بزرگي هستي. من مي خواهم بيشتر در مورد خوبي هاي تو بدانم." به عبارت ديگر بايد با ديد مثبت به ديگران بنگريد. اين جملات به شما در تلقين اين احساس كمك مي كند. شايد اين جملات به نظر شما احمقانه برسد ولي بعد از انجام اين عمل خودتان از ارتباط و اعتماد خلق شده شگفت زده خواهيد شد.

3. افزايش احترام: براي اين منظور چند مهارت وجود دارد كه با پرورش آنها فضاي احترام متقابل در سازمان شما افزايش مي يابد. مثلاً صحبت كسي را قطع نكنيد، اگر مي خواهيد با افراد صحبت كنيد از آنها بپرسيد آيا براي گفتگو وقت دارند؟ و به عقايد ديگران گوش كنيد. به خاطر داشته باشيد، هيچگاه خود را شخصي كه همه چيز را مي داند نشان ندهيد. يا در صحبت كردن آنقدر عجله نكنيد تا صحبت ديگران را تمام كنيد. نظر فرد مقابل را تفسير كنيد تا به آنها بفهمانيد كه واقعاً به حرف آنها گوش داده ايد.

4.  بي ريا نظر خود را ابراز كنيد: افرادي كه با شما كار مي كنند به نظر شما در مورد خودشان اهميت مي دهند. يك يادآوري يا قدرداني از كار خوب كارمندان و همكاران براي آنها ارزشمند است. در تعريف کردن از افراد از گفتن جملات كلي اجتناب كنيد. مثلاً نگوييد: "كارت را بسيار عالي انجام دادي." سعي كنيد آن را بصورت موضوعی بیان كنيد مثل اين جمله: "اين بهترين تحقيقي بود كه در شش ماه گذشته دريافت كرده ام. كارت عالي بود."

5.  تعاريف را پذيرا باشيد: اگر يكي از اطرافيان از شما تعريف مي كند از گفتن جملاتي همچون "اينكه چيزي نبود." و يا "من اين كار را سالها پیش انجام ميدادم اينكه چيز جديدي نيست." خودداري كنيد. پس زدن يك ستايش هميشه سبب احساسات ناخواسته و تحقير كردن خود و طرف مقابل مي شود. فقط بگوييد "متشكرم" آنگاه احساس دلپذيرتري در هر دو طرف بوجود مي آيد.

6.  موضع خود را مشخص كنيد و در مقابل آنها نباشيد: افراد دوست ندارند با كساني كه فكر مي كنند در مقابل آنها هستند همكاري كنند. وقتي با بعضي از اعمال افراد مخالفت مي كنيد آنها جبهه مي گيرند و فكر مي كنند با شخص آنها مخالفت مي كنيد. وقتي كه مخالفت خود را با عقيده افراد ابراز مي كنيد در واقع بخشي از مشكل مي شويد. و اين بدان معناست كه اگر جنگ آغاز شود جنگيدن كار درستي خواهد بود. پس بهتر نيست جنگي كه لزومي ندارد شروع نشو؟ اگر در فكر عملي كردن كارهايي كه در ذهن خود داريد هستيد، در حال شروع يك فرايند همكاري هستيد که اگر در آن موفق باشيد تبديل به فرد قدرتمندي شده ايد. هر بار كه با كسي در تضاد فكري قرار گرفتيد سعي كنيد بيشتر روي نظر فرد مقابل فكر كنيد. شايد احتياجي به مخالفت نباشد و بتوانید با كمي خلاقيت و رفتار خوش، به يك نظر واحد برسيد.

ارسال نظر
* نام شما:     ایمیل شما: (محرمانه)     تلفن شما: (محرمانه)     کد راتایپ کنید: تازه سازی
* پیام شما:
رتبه: بد            خوب